Taşıma Sırasında Hangi Eşyalar Daha Çok Hasar Görüyor

Taşıma Sırasında Hangi Eşyalar Daha Çok Hasar Görüyor?

Taşıma sırasında, en can sıkıcı konulardan biri de evdeki eşyaların zarar görmesidir. Taşınma olayı her aile için zor bir konudur. Özenle seçilmiş ev eşyalarının bir yerden bir yere taşınırken, kırılma, bozulma gibi türlü hasarlara maruz kalması insanı maddi kayıplara uğratırken, manevi açıdan da üzmektedir.


Taşıma Sırasında Hasar Görme Olasılığı Fazla Olan Eşyalar

Taşınma sırasında hasar görme olasılığı fazla olan eşyaları, yukarıdan aşağıya doğru sıralamak mümkündür.

• Televizyon
• Aynalar ve zücaciye malzemeleri
• Masa ve zigon ayakları
• Gardırop
• Koltuk takımları.


Eşyaların Başlıca Hasar Görme Nedenleri

Eşyaların başlıca hasar görme nedenleri arasında, ilk sıralarda yanlış paketleme, usulüne uygun olmayan taşıma, eşyaların balık istifi olarak aynı kamyonete düzensiz bir şekilde yerleştirilmesi gelmektedir. Bazı hasar görme durumları ise eşyanın, en ufak sarsıntı ve darbeyi kaldıramayacak nazik yapısından kaynaklı olabilir. Konusunda uzman ve profesyonel ekiple çalışan nakliye şirketlerinde, eşyaların hasar görmesi minimum seviyededir. Nakliyat konusunda uzman firmamız, eşyalarınızı özenle paketler ve doğru taşıma yöntemleri ile hasarsız bir şekilde eşyalarınızın ve demirbaşlarınızın nakliyesini gerçekleştirir.


Nakliyede En İyi Araçlar Tercih Ediliyor

Birçok nakliye şirketi, yeterli koli ve paket ile gelemediği durumlarda, eşyaların nizamsız yerleşmesi ve sıkışık tanzim edilmesi söz konusu olmaktadır. Bunun için nakliyesi yapılacak eşyaların listesinin, önceden nakliyat şirketi ile paylaşılması önem taşır. Nakliyat şirketlerinde çalışan kişilerin bu konuda deneyimli olmaları da önemlidir.

Mobilyaları de montaj yapmadan direkt taşımak, mobilyalara zarar verecektir. Buzdolabı gibi farklı beyaz eşyaların taşınması da, konusunda uzman kişilere bırakılmalıdır. Bazı beyaz eşyaları yan yatırıp taşımak, nakliyenin sonunda çalışmayan beyaz eşyalar ile vidaları çıkmış, yerinde dik duramayan mobilyalarla karşılaşılmasına sebep olur. Bu konuda mobilyaların montaj ve de montaj işinden anlayan, beyaz eşyaların taşınması konusunda tecrübeli ve dikkatli profesyonel ekiple çalışmak doğru bir yaklaşım olacaktır.

Profesyonel ekibimiz, güler yüzlü hizmetimiz ve doğru paketleme beceri ve tecrübemizle nakliyat konusunda müşterilerimize güven veren yaklaşıma sahibiz. Uygun büyüklükte nakliye kamyonumuz ile çiçeklerinize bile zarar gelmeden gönül rahatlığı ve güven içerisinde nakliyat hizmeti sunmaktayız.