Suriyelilerin Taşınma Ücretlerine Etkisi

Suriyelilerin Taşınma Ücretlerine Etkisi Var Mı?

Ülkemizde sığınmacı olarak yaşayan çok fazla Suriyeli bulunmaktadır. Suriyelilerin Türk toplumuna entegrasyon süreci boyunca çeşitli zorluklar ve sıkıntılar yaşanmaktadır. Suriyelilerin ülkemize geldiği günden itibaren günümüze kadar ki bu süreçte çeşitli sıkıntılar yaşamış olup günümüzdeki en büyük sorunlardan biri de Suriyelilerin taşınma ücretlerine etkisi var mı konusudur.


Taşınma Sürecinde Suriyeli Sığınmacıların Etkileri

Suriyelilerin taşınma ücretlerine etkisi var mı diye araştırma yaptığımızda çeşitli illerdeki yaşayan Suriyelilerin sayısına bağlı olarak farklı seçenekler göze çarpıyor. Sınır illerinde ve batı illerinde bulunan Suriyelilerin kaçak ya da yasal kontrol altında ülkemizde yaşamaya devam etmektedirler. Başta İstanbul olmak üzere sınır illeri ve Türkiye'nin çeşitli illerinde yaşayan Suriyeliler gerek ev kiraları gerek dükkan kiraları gerekse de taşınma sürecindeki olumlu olumsuz etkileri göze dikkat çekiyor.

Suriyeli sığınmacılarının Türkiye'nin toplumsal farklılıklarına uyum sağlayabilmesi açısından çaba göstermekte ve adapte olma sürecinde çeşitli zorluklar çekmektedirler. Suriyeli sığınmacılarının ücret başta olmak üzere kaliteye etkilerinin neler olduğuna baktığımızda kimi bölgelerde fiyatların artmasına neden olduğunu, kimi il ve ilçelerde ise fiyatların aşağı çekilmesine etkisi olduğunu görüyoruz.


Fiyat Ve Kaliteye Olan Etkileri

Günümüzde Suriyeli sığınmacıların İstanbul başta olmak üzere hayatlarını devam ettirebilmek için çeşitli bölgelerde yaşadıklarını çevremize bakarak görebilmekteyiz. Suriyelilerin gelmesi ile birlikte fiyatların azaldığını görmekteyiz. Taşınma taleplerinin de Suriyeli mültecilerin fazla oluşu ve taşınma talebini artırması fiyatların azalmasını sağlamış olup, sizde bu dönemde taşınma hizmetinden yararlanarak evinizi, işinizi avantajlı fiyatlardan yararlanarak taşımak isterseniz, firmamız ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz. İstanbul içi ve Türkiye’nin dört bir yanına faaliyetlerini ulaştıran firmamız, taşıma öncesi ve sonrasında müşteri odaklı hizmet sunmak için titizlikle çalışmalarını sürdürmektedir.

Firma olarak yapmış olduğumuz analiz doğrultusunda Suriyelilerin taşınma ücretlerine etkisi var mı ve bu etkiler nelerdir, diye baktığımızda birçok sonuca neden olduğunu gözlemliyoruz. Taşınma aşamasında çalışanların Suriyelilerden seçilmesi giderleri azaltması nedeni ile uygun fiyatlı nakliye hizmeti sunulmasına olanak sağlamaktadır. Çalışan giderlerinin azalması ile sizde azalan taşıma ücretleri ile evinizi işinizi firmamızdan alacağınız hizmetle güvenle taşıyabilirsiniz.