Nakliye Sigortası Ev Taşımada Geçerli Midir

Nakliye Sigortası Ev Taşımada Geçerli Midir?

Evden eve nakliyatlar da veya mekan değişikliklerinde eşyaların kayıp ya da herhangi bir hasarı söz konusu olmadan yeni yerine taşınmak istenmesi her nakliye esnasında arzu edilen bir durumdur. Profesyonel nakliye şirketleri dışında konusunda amatör seçimler yapıldığında ne yazık ki sıkıntılı durumların yaşanması mümkündür. Oysa günümüzde profesyonel bir firma ile çalışılmak istendiğinde müşteriye nakliye sigortası adı altında eşyaların güvencede olması takdirli nakliye hizmeti sunulmaktadır. Eşyalar taşınmaya başlanmadan önce bir sigorta anlaşması imzalanır ve nakliye esnasında yangın, kaza gibi detayları da kapsayan bir sigortalı nakliye için ilk adım atılır.


Nakliye Sigortasının Kapsamı Nedir?

Bir nakliye sigortasında nakliye firması ile olan görüşmeler kapsamında şekillenen durumlar vardır ki, bunların içinde eşyada bir çizik olma durumu güvencesi bile mevcut olabilmektedir. Yani taşıma sırasında ufak tefek hasarlar bile sigorta kapsamına alınabilir ya da bazı durumlarda alınmayabilme durumu da yaşanabilir. Bu tamamen nakliye öncesi olan görüşmeye bağlıdır.


Nakliyede Sigorta Önemli Midir?

Nakliyede sigorta detayı önemlidir. Evden eve nakliyatlar da firma ile şahıs arasında sözleşme yapılır. Taşınma gününde sigorta poliçesi ile birlikte eşyaların yüklenmesi ve taşınması gerçekleştirilir. Sigorta kapsamında olan nakliyelerde paketleme konusunda bir tık daha ileri seviyede hassas olur, eşyaların zarar görmeden sorunsuz yeni eve aktarılması esas olan noktadır.


Nakliyat Sigortası Nedir?

Eşyaların zarar görme olasılıkları yanı sıra taşınma esnasında nakliye aracının kaza yapması, kaza sonrası yangın çıkması, çarpışması, aracın devrilmesi gibi zararlara karşı sigorta koruma amaçlıdır.

1- Taşınma esnasında nakliye şirketleri ile eşyaların en az hasarla taşınmasını sağlamak amaçlı sigortalama detayı önem taşır.
2- Taşınma esnasında eşyada bir çizik olması bile sigorta kapsamına dahil edilebilir.
3- Nakliye esnasında sigorta detayı önemlidir. Sigorta poliçesi nakliye günü işlem onayı alarak yükleme ve taşınma gerçekleştirilmelidir.
4- Nakliye esnasında olabilecek trafik kazaları eşya risklerini kat be kat arttırdığından sigorta yaptırılması profesyonel bir yaklaşımdır.
5- Değer verilen her eşyanın korunması konusu sigortalamak anlamında birleşir.

Kuşkusuz her eşyanın sigortalanması gibi bir durumun söz konusu olması imkansızdır. Bu noktada maddi ya da manevi anlamda önemli olan parçaların seçimleri yapılır ve değerleri biçilir. Biz müşterimizin taşımasında en güvenli kısmına ağırlık vererek, o psikolojiyi karşı tarafa aktararak yıllara dayalı deneyimimizi ortaya sunmaktan gurur duyuyoruz.