Mutfak Eşyalarını Paketlemede Kullanacağınız Ambalaj Türleri

Mutfak Eşyalarını Paketlemede Kullanacağınız Ambalaj Türleri Nelerdir?

Mutfak bir evin en önemli odalarından biridir. Evdeki ihtiyaçların depolandığı kısımdır. Gerek mutfak eşyaları açısından gerek yiyecekler açısından muhafaza konusu büyük önem taşır. Sayılamayacak derecede kap kaçaklar mutfak bünyesinde tutulur ve en önemlisi bu malzemelerin nerede gerekli olacağına istinaden bir yerleşime ihtiyaç vardır. Mutfak eşyalarının bu denli önemli olması söz konusu olunca; taşınma esnasında da bu önemlilik payı kat be kat artmaktadır.

Bir nakliye firması taşınma talebi halinde ekspertiz için eve geldiğinde ilk baktığı yer mutfak ve içeriğindeki eşyalardır. Mutfak eşyaları demek kırılacak eşyaların varlığı demektir. Ve profesyonel bir taşınma firması olsa da bu detay her zaman risktir. Taşınma sürecinde kırılacak eşyalar sınıfına ekstra özen gösterilmelidir. Kırılacak mutfak eşyaları sınıfı her şeyden önce takım adı altında birleştiğinden ve bir tanesi bile zarar gelmesi durumunda sıkıntı yaratacağından dikkat ve beraberinde kullanılacak ambalaj türleri önemini arttırır.


Mutfak Eşyalarının Paketlenmesi

Nakliye esnasında paketlemeyi yapan taraf herhangi bir hasar durumunda mesul olan taraftır. Eğer eşyalar koliler ya da özel paketleme malzemeleri dışında paketlenmişse ve hasar görmüşse bu tamamen paketleyenin sorunudur. Özellikle bu tür durumlarda bardaklar kırılır, takımların bozulma olasılığı çok yüksektir. Eğer paketleme nakliyeci firma tarafından yapıldıysa ve kullanılması gereken malzemeler kullanılmamışsa oluşabilecek hasar nakliye şirketinindir.


Hangi Eşya Nasıl Paketlenmelidir?

Mutfak dahilindeki hemen her eşyanın itinalı bir şekilde paketlenmesi yapılmalıdır. Çünkü her biri ya kırılmaya elverişlidir ya da elektronik eşyalar olduğundan çarpma durumlarında hasar görme durumu yüksektir. Bir kere kırılmaya karşı hassas eşyalar vardır ki, bunlar iyice sarıldıktan sonra kolilere yerleştirilmelidir. Bu noktada koli kalitesi bile önemli bir detaydır. Mutfak elektronik eşyalarının paketlemeleri de son derece önemlidir. En ideal paketleme yöntemi iki kez paketlemedir. Balonlu naylon ruloyla yapılacak sarmalamalar koruyucu özellikte olacaktır.


Buzdolabı Taşınması

Taşınma gününden bir gün önce buzdolabının boşaltılıp, fişinin çekilmesi gereklidir. Taşınma sabahı hazır olması için kapıları açık bırakılmalıdır. Buzdolabı kesinlikle iki kere paketlenmelidir. Böylelikle çok daha güvenli bir şekilde taşınma sağlanacaktır. Balonlu naylonlarla sarma sonrasında nakliye firmasının da elden geçirmesiyle birlikte taşınma aşamasına geçilmelidir.

1- Taşınma gününden önce gerekli olan koliler tedarik edilmelidir. Kolilerin sağlam seçilmesi önemli bir detaydır.
2- Taşınma esnasında hassas eşyalar için mutlaka köpük ya da balonlu naylonlar kullanılmalıdır.
3- Mutfak eşyaları içerik itibari ile kırılacak eşyalar sınıfını kapsar.
4- Nakliye esnasında eşyaların paketlenmesi durumu herhangi bir hasar durumunda o tarafın mesuliyeti altındadır.
5- Nakliye esnasında mutfakta bulunan eşyaların nasıl paketleneceğini karar verilmesi profesyonelliğin adıdır.

Taşınma ve beraberinde nakliye işi kuşkusuz göz korkutan bir iştir. Bu noktada eşyaların toplanması, yerleştirilmesi, en az risk ve en az hasarla nakliyenin tamamlanması önemli olan kısımdır. Nakliye işlemi profesyonel bir ekip ister. Eşyaların toplanması kadar taşınması da önemli bir detay olduğundan bu süreçte sizlerle birlikte olduğumuzu bilmenizi isteriz. Biz nakliye hizmetini en iyi ve en profesyonel haliyle tamamlamayı ilke edinmiş bir firmayız. Misyonumuz her zaman %100 müşteri memnuniyetidir.