Elektronik Eşyalar Taşınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektronik Eşyalar Taşınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev ya da iş yeri eşyaları taşınırken nakliye esnası her zaman için hassas davranılması gereken dönemler arasında yer alır. Profesyonel bir nakliye şirketinin bu konudaki hassaslığı, karşı tarafa verdiği güven kaçınılmazdır. Özellikle elektronik eşyalar taşınması esnası çok daha büyük itina gerekir.


Elektronik Eşyaların Paketlenmesi

Elektronik eşyalar büyüklü küçüklü özenli kutulara yerleştirilir. Özel koruma balonlu torbalarla sağlamlaştırma yapılması sonrası nakliye aşamasına geçilir. Taşıma esnasında en çok hasarı televizyonlar görür. Televizyon, bilgisayar gibi elektronik eşyaların ekran ya da monitörlerin çizilmeye son derece elverişli olması dikkat unsurunun kat be kat artış göstermesinin yegane sebebidir.

Nakliye işlemi bilindiği üzere sadece taşıma ile sınırlı olmayıp yeni mekana geçildiğinde taşınan eşyaların aynı özenle yerlerine yerleştirilmesini de kapsar. Bu yerleştirme esnasında taşıma da bir hasar görmeden getirilen elektronik eşyalar bu aşamada bile çizilmeye maruz kalabilir. Titiz bir şekilde ambalajların elektronik eşyaların aynı titizlikle ambalaj kutularından çıkarılması deneyimli bir nakliye şirketinin yapacağı hareketlerden biridir.

Biz çalışmalarımızda güvenli bir kadromuz eşliğinde olduğumuzun hissini müşterimize yansıtmanın haklı onurunu yaşayan bir firmayız. Kuşkusuz taşınma öncesinde bir müşteri ön araştırma yapmakta haklıdır. Zira eşyalarının zarar görmesini asla istemez. Güvenli bir şekilde taşıma için de işinde uzman kadrolara teslim edilmesi olması gerekendir.


Elektronik Eşyaların Taşınması

Elektronik eşyaların taşınması nakliyede en önemli kısımdır. Maddi değerleri yüksek olan bu eşyaların taşınma aşamasına gelmeden önce dikkatli paketlenmesi önemlidir. Genelde laptop, bilgisayar gibi parçaların nakliye aracında değil de özel araçla götürülmesi aslında işin en risksiz tarafıdır. Elektronik eşyalar yanı sıra hassas gruba dahil manevi açıdan değer taşıyan mesela antika parçalarında aynı özen içerisinde olması gerekli olandır.

1- Nakliye esnasında elektronik eşyaların transferi çok daha hassas bir çalışma gerektirir.
2- Profesyonel bir nakliye şirketi elektronik eşyalar söz konusu olduğunda paketleme aşamasının gerekliliğinin bilincindedir.
3- Elektronik eşya taşımasında nakliye araçlarında muhafaza alanları özenlidir.
4- Bu tür eşyaların taşınma esnasında çizilmesi bile bir nakliye şirketi için eksi puandır.
Elektronik eşyalarınızın hassasiyetle nakliye esnasında sevk edilmesi tarafımızca ürün taşıma kalitemiz ile doğru orantılı olup, en iyi hizmeti verdiğimizi belirtmek isteriz.